Sve ove povlastice,obećao je Gospodin Isus Krist sv.Brigiti pod uvjetom da moli ovih 15 molitava svaki dan do smrti. Iste molitve je obećao i onima koji će te molitve moliti godinu dana a i onima koji druge nauče moliti ove molitve. Ako se koji dan preskoče i ne uspiju izmoliti, drugi dan trebamo izmoliti dva puta, da se nadoknadi.

Dodatno o molitvama:Petnaest molitava sv.Brigite-poboznost Kristovoj muci,preuzete su iz knjige “Objava” Spasiteljevih sv.Brigiti Svedskoj. Molitve su odobrene od Kongregacije za sirenje vjere (De Propaganda Fide) i pape Klementa XII.Papa Benedikt XIV. pise: ”Objave sv.Brigite, bez sumnje, ne zasluzuju status vjerske istine, ali bilo bi ih nerazborito odbaciti, jer pocivaju na dovoljnim razlozima da im se pobozno vjeruje.”Papa Pio IX. odobrio je molitve,priznavsi ih istinitima i korisnima za duse: ”One jacaju krscansku vjeru i ljubav prema Kristovoj muci” .Papa Ivan Pavao II. izjavio je:”Crkva je priznajuci Brigiti svetost, prihvatila cijelokupnu vjerodostojnost njezina unutarnjeg iskustva:”

"> Zašto moliti petnaest molitava svete Brigite? - Župa sv. Anastazije - Samobor

Zašto moliti petnaest molitava svete Brigite?

Sveta Brigita je dugo vremena željela znati broj udaraca koje je Isus primio za vrijeme svoje muke, On joj se jednoga dana ukazao govoreći:

Dobio sam po Tijelu pet tisuća četristo osamdeset udaraca (5480) udaraca. Ako ih želite na neki način štovati, izmolite petnaest Oče naša i petnaest Zdravo Marija sa slijedećim molitvama (koje ju je naučio) tijekom cijele godine; na kraju godine, počastit ćete svaku od Mojih rana. (365 dana*15 molitvi=5475,treba dodati jos 5,da bi bilo 5480.)

Obećao je i svakom drugome tko bude molio ove molitve godinu dana: