USKRSNA ČESTITKA 2024.

Poštovani i dragi župljani, stanovnici grada Samobora i svi ljudi dobre volje!

»I mi vam navješćujemo evanđelje: obećanje dano ocima Bog je ispunio u djeci, nama, uskrisivši Isusa« (Dj 13, 32-33).Slika na kojoj se prikazuje cvjetni aranžman, Cvjećarstvo, rezano cvijeće, Cvjetni dizajn

Opis je automatski generiran

Isusovo uskrsnuće je najveća istina naše vjere u Krista, središnja istina vjerovanja.

U Uskrsnuću vidimo višestruku pobjedu Krista i izvor nade u našemu životu.

Ta nam nada pruža sigurnost i oslobađa straha kako bi se uistinu mogli radovati.

Kristovom pobjedom nad smrću oslobođeni živimo istinu da je čovjek biće novoga života.

Pobjeda nad smrću ujedno je pobjeda nad grijehom, kojom možemo reći da smo uistinu slobodni.

Prihvatimo tu istinu i pronosimo svjetlo Uskrslog Krista svima onima koje susrećemo.

Kao što je svjetlost Kristova rasvijetlila tamu grijeha, neka svijetlost vjere u nama bude vidljivi znak  Kristova Uskrsnuća.

Upravo ispovijedajući vjeru u uskrsnuće unosimo radost ljubavi i nade!

Sretan vam Uskrs i neka vam Uskrsli Krist bude putokaz u životu.

Vaši svećenici: Ivica Cik, župnik

Tomislav Medić, župni vikar

Ivan Pugar, đakon

Braća franjevci iz franjevačkog samostana