USKRSNA ČESTITKA 2022.

Draga braćo i sestre, poštovani sugrađani!

Isusovom smrću prvi put u ljudskoj povijesti smrt nije značila kraj, nego početak.

Stoga radosno navješćujemo: Isus je slavno uskrsnuo!
Isusovo je uskrsnuće Isusova, ali i naša pobjeda nad zlom i smrću, Isusov i naš prijelaz iz smrti u život koji će se u potpunosti dovršiti na kraju naše ljudske povijesti.
Uskrsli Gospodin poziva nas da već sada, svojim životom i djelima, na otajstven način uskrsnemo od mrtvih. Svojim nam je primjerom pokazao da svatko od nas može opraštati, ljubiti i činiti dobro u nadi uskrsnuća na život vječni.
Neka i naša srca kroz umiranje vlastite sebičnosti, oholosti, gorčine, osvete i nezadovoljstva ožive za pravednost, poniznost, radost, zahvalnost i opraštanje. Neka nam svima kroz prijateljevanje s Bogom i ljudima svaki naš dan postane Uskrs. Neka nas uskrsli Krist osnaži i ohrabri da radosno i s povjerenjem sudjelujemo u naviještanju i ostvarivanju novoga Božjega svijeta – svijeta istinske slobode, dobrote, mira i ljubavi, unatoč vremenu i okolnostima u kojima se živimo.
U tom duhu želimo svima sretan i blagoslovljen Dan Uskrsnuća Gospodnjeg - Vazam!

Isus je uskrsnuo! Aleluja!

Braćo i sestre, dragi vjernici, vama i svima vašima
od srca čestitamo i
želimo sretan i
blagoslovljen Uskrs!                                                                         Vaši:

Ivica, župnik

Marko, župni vikar