[TRODNEVNICA I MLADA MISA VLČ. ANTONIJA ŠTENGLA - TREĆI DAN]

[TREĆI DAN TRODNEVNICE]

Trećeg dana trodnevnice svetu misu je predslavio i propovijedao vlč. Domagoj Topić, župni vikar u župi Pohoda BDM, Vukovina. Tijekom svete mise blagoslovio je kalež koju će mladomisnik vlč. Antonio koristiti u nedjelju.

U propovijedi nam je vlč. Domagoj progovorio o apostolskim prvacima Petru i Pavlu, čiji blagdan danas slavimo.

Tko je Isus? On je sama ljubav i milosrđe. Po Petru i Pavlu vidimo koliko nas ljubi i voli. Petar je bio jedan od najbližih Isusovih učenika, ovdje vidimo da je u Isusu prepoznao Mesiju i izrekao tu istinu, a na kraju ga je ipak zatajio. Mi smo isti takvi, Boga zatajimo, ali on je taj koji nas po sakramentu pomirenja zove k sebi. Pavao je bio ubojica i mučitelj kršćana, a postaje Božje oruđe, tu vidimo da Bog se i nama služi kao oruđem.

Križ kojeg svatko od nas nosi točno je takav kakav treba biti, da bude za naše spasenje i spasenje drugih, koje srećemo kroz život.

Dobar sam boj bio, trku završio, vjeru sačuvao, kaže Pavao pri kraju svojega života, a daj Bože da i mi možemo to reći na kraju života.

Svetu misu animirao je naš župni zbor "Bog se smiluj".

Sutrašnja mlada Misa vlč. Antonija započinje roditeljskim blagoslovom pred kipom Bezgrešne ispred naše župne crkve u 10:30h. Na mladoj misi propovijeda vlč. Marko Nimac, župnik župe sv. Petra u Dugoj Resi.

Mlada Misa veliko je slavlje, ne samo za mladomisnika i njegovu obitelj, nego i za cijelu našu župu. Odazovimo se zato slavlju u što većem broju.