Svećenik se prerušio u beskućnika i napravio nešto nevjerojatno!

Američki pastor odlučio se na jedan neobičn potez. Prije predstavljanja u novoj župi, on se prerušio u beskućnika te otišao u svoju novu crkvu, upoznati župljane.
Prolazio je crkvom punom ljudi, a samo troje njih ga je pozdravilo. Tražio je sitniš da može kupiti nešto hrane, no nitko mu ništa nije dao. Čak su mu savjetovali da ne sjedi naprijed, nego da se makne straga.

Pozdravljao je ljude, no oni su mu uzvraćali s ružnim pogledima punim prjiezira. Dok je sjedio na kraju crkve, slušao je crkvene obavijesti. Kada je sve završilo, crkvene starješine su izašle te uzbuđeno predstavili novog pastora.
''Želimo vas upoznati s novim pastorom.'' Zajednica je gledala okolo te pljeskala očekujući njegov dolazak.

Beskućnik koji je sjedio otraga, ustao se te se zaputio prema pozornici. Zajednica je usredotočena na njega prestala pljeskati. Otišao je za propovjedaonicu te uzeo mikrofon od starješina, uzeo kratak predah te kazao:

"Nakon toga će kralj reći onima s desne strane: Dođite blagoslovljeni Oca mog, i primite u posjed kraljevstvo koje vam je pripravljeno od postanka svijeta! Jer bijah gladan, i dadoste mi jesti; bijah žedan, i napojiste me; bijah putnik, i primiste me; bijah gol, i obukoste me; bijah u tamnici, i dođoste k meni.

Tada će mu reći pravednici: Gospodine, kad te vidjesmo gladna pa ti dadosmo jesti, ili žedna pa ti dadosmo piti? Kad li te vidjesmo kao putnika i primismo te? Ili gola pa te obukosmo? Kad li te vidjesmo bolesna ili u tamnici te dođosmo k tebi?' Kralj će im odgovoriti: Zaista, kažem vam, meni ste učinili koliko ste učinili jednomu od ove moje najmanje braće." (Mt 25,34-40)

Nakon ovog biblijskog citata, pogledao je prema zajednici te im ispričao sve što je iskusio toga jutra. Mnogi su zaplakali, dok su mnogi pognuli glave od sramote. Tada je nastavio: "Danas vidim sastanak ljudi, ali ne i Crkve Isusa Krista. Svijet ima previše ljudi, ali nedovoljno učenika. Kada ćete VI napokon odlučiti postati učenici?'' Nakon ove izjave raspustio je bogoslužje do sljedećeg tjedna.