Susret dekana vlč. Bogdana s vjeroučiteljima Samoborsko-okićkog dekanata

U župi sv. Anastazije u Samoboru u subotu 6. listopada 2012. godine održan je susret dekana vlč. Bogdana i vjeroučitelja Samoborsko – okićkog dekanata. Susret je moderirao preč. Vlado Bogdan, samoborski župnik i dekan, a gošća je bila prof. dr. s. Valentina Mandarić, predstojnica Ureda za vjeronauk u školi.
U prvom dijelu susreta, nakon molitve i uvodne riječi dekana, prof. dr. Mandarić ukratko je predstavila strukturu Ureda za vjeronauk u školi Zagrebačke nadbiskupije. Nakon toga održala je predavanje o odnosu i suradnji između župnika i vjeroučitelja. Posebno je istaknula važnost uključenosti vjeroučitelja u život župne zajednice u kojoj žive, ali i rade.
U drugom dijelu susreta svećenici i vjeroučitelji imali su prigodu izreći svoja mišljenja, iskustva i probleme s kojima se susreću u pastoralu i školi, te postaviti pitanja. Posebno su se osvrnuli na problematiku postavljanja križeva u prostor škole, te nedoumice oko novog plana i programa zdravstvenog odgoja.
Na kraju susreta dekan je zahvalio svim vjeroučiteljima na suradnji i trudu koji ulažu za dobrobit škole, Crkve i župnih zajednica.

Lovorka Grbac