Samo pak hodočašće zaključeno je u ponedjeljak, 5. kolovoza, hodočasničkom procesijom ulicama Samobora, na kojoj su uz hodočasnike i župljane u narodnim nošnjama sudjelovali i pripadnici Gradske straže te braniteljskih udruga. Zahvalnu Svetu Misu u Parku domovinske zahvalnosti pokraj župne crkve sv. Anastazije predslavio je samoborski župnik i dekan Vlado Bogdan uz koncelebraciju župnog vikara Marija Pavića, župnika iz Luga Mladena Sinovića te župnika iz Domaslovca Ivana Cestara. Zahvalivši dragome Bogu i Majci Božjoj na milostima primljenima tijekom hodočašća, kao i na pobjedi u Domovinskom ratu, župnik Bogdan je pozvao vjernike da i u budućnosti njeguju ljubav prema Majci Božjoj, te da joj se utječu u svojim potrebama.

"> Samoborsko hodočašće u Mariju Bistricu - Župa sv. Anastazije - Samobor

Samoborsko hodočašće u Mariju Bistricu

Hodočašće, koje se sastoji od nekoliko dijelova, započelo je u četvrtak, 1. kolovoza, kad su navečer u svetište Majke Božje Bistričke krenuli hodočasnici pješaci, a njima se po prvi puta pridružila i skupina mladih koji su hodočastili biciklima. U petak, 2. kolovoza dio hodočasnika je stigao autobusima kako bi sudjelovali na večernjem Putu svjetla na bistričkoj kalvariji. Njima su se u subotu, 3. kolovoza pridružili ostali hodočasnici koji su u ranim jutarnjim satima autobusima ili osobnim prijevozom krenuli iz Samobora i okolnih sela. Nakon ulazne procesije od kipa Majke Božje u Svetište i prilike za sv. Ispovijed, svečanu hodočasničku Misu u 11.00 sati predslavio je pomoćni zagrebački biskup Ivan Šaško. Program hodočašća u Mariji Bistrici završen je poslijepodne molitvom Križnog puta te oproštajnom procesijom.