OSAMNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU 01. kolovoza 2021.

OSAMNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU

01. kolovoza 2021.

NEDJELJOM: 8, 9.30  i 19 SATI

2.  SVETE MISE U ŽUPNOJ CRKVI

Traje  vrijeme godišnjih odmora te će u srpnju i kolovozu svete mise nedjeljom biti u 08:00, 09:30 i 19:00 sati. Radnim danom je sveta misa redovito u 19:00 sati, osim u subotu kada je u 08:00 sati.

3. PROŠTENJE U ANINDOLU

Danas je vanjsko proštenje sv. Joakima i Ane kraj kapele sa svetim misama u 8, 9.30, 11 i 17 sati, a u župnoj crkvi su svete mise u 8 i 19 sati. Dođimo i iskažimo štovanje svetoj Ani, zaštitnici naših majki i baka. Prigodni plakat o misnim slavljima nalazi se na oglasnim pločama.

4. SPROVOD FRA PETRA KINDERIĆA

U četvrtak, 29. srpnja u franjevačkom samostanu u Samoboru preminuo je vrijedan član franjevačkog bratstva u 75. godini života, poznati glazbenik fra Petar Kinderić. Sprovodni obredi služit će se u utorak, 03. 08. u 14.30 na Samoborskom groblju, nakon kojeg će biti misa zadušnica u franjevačkoj crkvi Uznesenja BDM u Samoboru. Gospodin mu bio nagrada za njegovo svećeničko i redovničko služenje Crkvi i Božjem narodu. Počivao u miru!

5.  HODOČAŠĆE GRADA SAMOBORA U MARIJU BISTRICU

Kako je najavljeno, 2. i 3. kolovoza, Grad Samobor hodočasti u svetište MBB. Sutra, u 17 sati, je blagoslov hodočasnika u crkvi sv. Anastazije te polazak hodočasnika, pješaka prema Mariji Bistrici. U utorak će autobusi po selima pokupiti hodočasnike po promijenjenom rasporedu radi malog broja hodočasnika: Gradna – 12.30, Kladje – 13.00; Slani Dol – 13.00. Autobus iz Samobora kreće redovito s Autobusnog kolodvora u 13.30. Od 16 sati je prigoda za svetu ispovijed i klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu, u prostoru kod ispovijedaonica. U 17 sati započinje svečana zajednička procesija, a okupljanje je kod kipa sv. Ivana Pavla II. U 19 sati je svečena misa u crkvi na otvorenom bl. A. Stepinca. U 20.30 na Kalvariji je put svijetla, nakon kojeg se upućujemo u zajedničku oproštajnu procesiju u Svetištu.

6. MISA ZAHVALNICA ZA BISTRIČKO HODOČAŠĆE,  PROSLAVA DANA POBJEDE, DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI I DANA HRVATSKIH BRANITELJA

U četvrtak, 05. 08. slavimo završnu misu zahvalnicu za hodočašće Majci Božjoj Bistričkoj u 19 sati. Misi prethodi svečana procesija koja od rotora kod Doma zdravlja započinje u 18 sati. Kreće se Kompareovom, Šetnicom uz Gradnu, Trgom kralja Tomislava te Ulicom sv. Ane do Parka Domovinske zahvalnosti. Svi koji imaju i mogu pozvani su obući narodne nošnje. Pozivamo sve bratovštine sa zastavama, udruge naših župa i Grada te udruge naših branitelja.

7. KATOLIČKI TISAK

Preproučam Katolički tisak za ovaj tjedan, posebno Glas Koncila, Mariju, Veritas, Kanu te Radosnu vijest.