Mladi župe sv. Anastazije na proslavi Majke Božje od Kamenitih vrata

U svojoj propovijedi kardinal Joachim istaknuo je kako je upravo Marija ulaz kroz koji je Bog ušao u svijet, vrata kroz koja Krist dolazi k nama ljudima. Zagrepčani su Mariji otvorili vrata grada i nisu ih zatvarali, a ona je nad njim bdjela puštajući unutra samo građane i njegove prijatelje te zbog toga je trebamo smatrati kao najvažnijom sugrađankom zagrebačkog puka. Također, spomenuvši abortus, aktualnu temu u Hrvatskoj, napominje: „Duhovno opustošen narod postaje narod koji ubija svoju djecu; koji ima više lijesova nego kolijevki i kojemu prijeti izumiranje“, rekao je kardinal Meisner i potaknuo vjernike da uvijek biraju život. Prve domove za djecu i stare ljude osnovala je Crkva‚ “Bolnice k Duhu Svetomu” jer je On djelitelj života.

Uzoriti je podsjetio vjernike koja je prava bit zajednice. Nikada ne postoji čovjek, bez drugog čovjeka, bez svog pomoćnika i pratitelja, (Mit-Mensch), ali i kršćanin bez sukršćanina, (Mit-Christ) jer sâm je jedino đavao. Kako diše prava kršćanska zajednica pokazali su ljudi u prepunoj katedrali, ali prostoru ispred nje. U slušanju Božje riječi nije ih omela niti kiša.