DVADESET I ŠESTA NEDJELJA KROZ GODINU, 25. rujna 2022.

DVADESET I ŠESTA NEDJELJA KROZ GODINU

25. rujna 2022.

NEDJELJOM: 8, 9.30, 11 i 19 SATI

2. OBLJETNICA SMRTI MSGR. IVANA HORVATA

Sutra se navršava 25. obljetnica smrti župnika msgr. Ivana Horvata. Večernju svetu misu u kojoj ćemo se spomenuti pokojnog župnika predslavit će msgr. Mijo Gorski, pomoćni biskup zagrebački, u zajedništvu bivšim kapelanima i svećenicima samoborskog kraja.

3. PROŠTENJE SVETOG MIHALJA

U četvrtak slavimo blagdan svetih Mihaela, Gabriela i Rafaela, arkanđela. Svečanu svetu misu slavimo u kapeli sv. Mihalja u 17 sati, a vanjsko proštenje sljedeće nedjelje sa svetom misom u 9.30.

4. SAMOBORSKE GLAZBENE JESENI

U našoj crkvi održavaju se prigodni koncerti prigodom Samoborskih glazbenih jeseni sve do 02. Listopada. Molimo vjernike za strpljivost i razumijevanje.

5. LISTOPADSKE POBOŽNOSTI

U subotu započinje mjesec listopad i s njime, tradicionalno povezane, listopadske pobožnosti Blaženoj Djevici Mariji. Svakog dana, pola sata prije svete mise, molimo krunicu i litanije našoj nebeskoj majci. Krunicu predmole članovi zajednica naše Župe.

6. MOLITVENA INICIJATIVA “40 DANA ZA ŽIVOT”

Molitvena kampanja za nerođene, inicijative 40 dana za život započinje 28. rujna i traje do 06. Studenoga, uz prigodni svetopisamski citat: “Idi pa i ti čini tako.” (Lk 10, 37). Krunicu Božjeg milosrđa s nakanom za nerođene molimo svake nedjelje u 15 sati kod špilje Gospe Lurdske na šetnici.

7. DJEČJI ZBOR “KRIJES”

Dječji zbor „KRIJES” svoje pjevačke probe ima subotom u 9 sati. Pozivamo osnovnoškolce da dođu i svojim glasom doprinesu ljepoti bogoslužja u našoj crkvi.

8. KATOLIČKI TISAK

Preporučujemo Katolički tisak za ovaj tjedan, posebno Glas Koncila, MAK, Glasnik Srca Isuosva i Marijina, Kanu, Veritas te Radosnu vijest.