Kardinal Bozanić je katekumenima poručio da s puno poštovanja gleda na njihovu slobodnu odluku kojom su se odlučili ući u Crkvu.

"Crkva, poštujući vašu slobodu, raduje se vašoj odluci i raširenih vas ruku prima kao vjernike, kao one koji od sada žele na osobiti način slijediti Isusa u životu", naglasio je zagrebački nadbiskup, dodajući da je kršćanin onaj koji ima poseban odnos s Isusom Kristom koji je u središtu kršćanske vjere. Dodao je i kako Krist nama objavljuje Boga Oca i pokazuje put do Boga, koji je Ljubav i koji ljubi svakog čovjeka. Katekumenima je poručio da svaki dan u molitvi pronađu trenutke za sabranost pred Bogom – kako bi bili bliži Bogu, ali ujedno bliži i sebi i drugima.

"Radujem se vašoj odluci i molim za vas da sakramenti koje ćete primiti obogate vaš život", poručio je okupljenima kardinal Bozanić.

Katekumeni i ostali pripravnici za sakramente osobno su zatim pristupili kardinalu, izgovorili ime i prezime te iz kardinalovih ruku primili knjižicu u kojoj je ispisano Vjerovanje, koje su zatim zajedno izmolili. Susret su pjesmom pratili članovi Nadbiskupijskoga zbora mladih. (iu, gk)

"> "Crkva vas prima raširenih ruku" - Župa sv. Anastazije - Samobor

"Crkva vas prima raširenih ruku"

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić tradicionalno se uoči Uskrsa susreo s katekumenima i ostalim pripravnicima za sakramente kršćanske inicijacije, u četvrtak 29. ožujka u zagrebačkoj prvostolnici.

Na susretu – ove godine održanom u okviru pastoralne inicijative Misije u gradovima – okupilo se 108 katekumena i 177 pripravnika za ostale sakramente kršćanske inicijacije koje će primiti u noći vazmenoga bdjenja, a dopratili su ih njihovi svećenici i katehete, kao i kumovi te prijatelji.

Okupljene je na početku susreta pozdravio i kardinalu Bozaniću predstavio zamjenik biskupskoga vikara za grad Zagreb mons. Zvonimir Sekelj. "Crkva kojoj odlučno i spremno pristupate zajednica je vjernika koja u župnoj zajednici slavi Kristov spomen, susreće se s njime u sakramentima, posebice na nedjeljnoj misi, te u svijetu odlučno svjedoči za njega. Izražavam vam priznanje što ste se dali na taj put koji sada započinjete ili nastavljate – Kristov križni put trpljenja i smrti, ali i perspektivan put koji vodi uskrsnuću i novom životu", istaknuo je mons. Sekelj.