“Bog i vas želi dovesti doma. Mislite li da su vaši prijatelji milosrdniji od Boga? Da imaju više ljubavi od Stvoritelja? Nikada ne može biti tako. Bog vam oprašta tu i sada i želi da započnete primati taj oprost”, poručio je.

Njegova jasna stajališta o abortusu zasigurno su zasmetala njegovoj karijeri u okruženju koje zaštitu nerođenih smatra ‘zatucanošću’ i ‘netolerancijom’.

“Ne razumijem kako smo toliko arogantni da mislimo kako je 5o milijuna ubijenih beba… Gledajte, ja sam za pomoć ženama. Ali, abortus to nije, nije pomaganje ženama. I ne volim toliko svoju karijeru da sam spreman šutjeti o tome”, rekao je svojedobno u razgovoru za jedan medij.

G. An. | Bitno.net
"> Caviezel: Abortus je veliki grijeh i ne pada mi na pamet šutjeti o tome zbog karijere - Župa sv. Anastazije - Samobor

Američki glumac Jim Caviezel, poznat po ulozi Isusa Krista u znamenitom filmu ‘Pasija’ Mela Gibsona i svom svjedočenju vjere, u nekoliko je navrata jasno izrazio svoje pro-life stajalište unatoč tome što su takve izjave sigurno zasmetale njegovoj karijeri u ultraliberalnom Hollywoodu.

“Mnogi među nama dio su velikog grijeha koji se događa u ovoj zemlji. Neki od vas imali su abortus, neki od vas su platili za njega i tako sudjelovali u grijehu. Veliki grijeh se događa u ovoj zemlji – preko 50 milijuna djece ubijeno je u abortusu svake godine. Ovo su sve Božja djeca koju Bog dovodi u svoj dom”, rekao je Caviezel prošle godine na susretu s vjernicima u jednoj crkvi u San Diegu.

Tom prigodom glumac, koji je posvojio dvoje bolesne djece iz Kine, uputio je i poruku Božjeg milosrđa.

G. An. | Bitno.net