Program je održan u organizaciji istoimene župe u suradnji s Mjesnim odborom, a veliku podršku akciji uz mjesnog župnika Mladena Sinkovića, pružili su i drugi svećenici Samoborsko-okićkog dekanata, a posebno samoborski župni vikar Mario Pavić, koji je i zaigrao nogomet kao vratar svoje momčadi, upravitelj župe u Domaslovcu Branimir Budinski i upravitelj župe u Sv. Martinu pod Okićem Božo Belinić.

Uz nekoliko sportskih igara (povlačenje konopa, dječje natjecanje u vožnji biciklom itd.) te tombolu, najveće zanimanje je privukao turnir u malom nogometu između župa Samoborsko-okićkog dekanata. Prvo mjesto između četiri ekipe, osvojila je ekipa iz samoborske župe sv. Anastazije, pobijedivši na jedanaesterce ekipu iz Luga te potom ekipu iz Sv. Martina pod Okićem.

Inače, sve župe dekanata na razne su načine već sudjelovale u prikupljanju sredstava za pomoć stradalima u poplavama u Slavoniji i Bosni, a kako je najavljeno, ni ovo nije posljednja akcija.

"> Župa sv. Anastazije osvojila 1.mjesto na nogometnom turniru - Župa sv. Anastazije - Samobor

Župa sv. Anastazije osvojila 1.mjesto na nogometnom turniru

Pod nazivom “Sveti Ivan pomaže Slavoniji” održan je u nedjelju, 29. lipnja u župi sv. Ivana Krstitelja u Lugu Samoborskom zabavno-sportski humanitarni susret s ciljem prikupljanja sredstava za pomoć stradalima tijekom poplava u Gunji.