[TREĆI DAN TRODNEVNICE UOČI SV. ANE]

Danas smo završili trodnevnicu uoči blagdana sv. Ane koju slavimo u nedjelju. Svetu misu je predslavio i propovijedao vlč. Antonio Štengl, mladomisnik uz koncelebraciju župnika vlč. Ivice Cika.

Vlč. Antonio se dotaknuo današnjih čitanja u propovijedi.

"Gledajući danas mlade, a osobito najmlade, možemo zamijetiti kako jako brzo odustaju. Jako se brzo obeshrabre. Čim nešto krene mimo njihovih očekivanja ili čim nešto postane teško - brzo dižu ruke jer se nisu naučili boriti. Dok su odrastali, roditelji su ih iz ljubavi poštedjeli raznih problema, situacija i borbi... Koliko je god to njima omogućilo da oni odrastu u ležernijem okruženju, toliko im je zakompliciralo budućnost! Moramo naučiti nositi se s problemima, moramo naučiti pasti i ustati! Moramo naučiti trpjeti i boriti se kako bismo se izborili za naše mjesto u društvu, kako bismo se naučili ustrajati u hodu prema cilju bez obzira na poteškoće s kojima se susretnemo. Današnje prvo čitanje govori o ustrajnosti kada kaže: »U svemu pritisnuti, ali ne pritiješnjeni, dvoumeći, ali ne zdvajajući; progonjeni, ali ne napušteni; obarani, ali ne oboreni... Ustrajnost je rezultat njegovanja vjere, nade i ljubavi njegovanja onoga spoznanja da svaka naša patnja ima smisla, da svaki naš korak prema naprijed je korak bliže prema Bogu, da smrt nije kraj jer znamo: onaj koji je uskrisio Gospodina Isusa i nas će s Isusom uskrisiti.

Potičem Vas stoga, draga braćo i sestre, da uistinu porazmislimo o ustrajnosti i poniznosti u našim životima. Odlučno se uhvatimo odgovornosti odgoja mladih te primjerom pokažimo koliko je jedan život vrijedan življenja! Nadajmo se da će kraj našega života biti ostvarenje rječi iz današnjega psalma: "Išli su išli plačući, noseći sjeme sjetveno, vraćat će se s pjesmom noseči snoplje svoje!" Neka nam u svemu tome pomogne i zagovor sv. Jakova apostola i Blažene Djevice Marije kako bismo njegujući vjeru, ufanje i ljubav mogli mijenjati naše živote i sretno doći u Kraljevstvo nebesko."

Sutra je blagdan sv. Ane, mise u kapeli su u 8, 9:30 i 11 sati, te u župnoj crkvi u 19 sati.