U svojoj propovijedi, potknut čitanjem iz Knjige Sirahove, vlč. Bičak posebno je pozvao vjernike da se pouzdaju u Boga a ne u ljude, jer, kako kaže Sirah, kad se pouzdao u ljude, nikog nije bilo da mu pomogne, ali tada mu je došla Božja pomoć. U Božjim očima uvijek smo vrijedni, te si to stalno trebamo posviješćivati.

Euharistijsko slavlje pjevanjem je uveličao župni zbor pod ravnanjem prof. Darka Novosela.

Lovorka Grbac
župna medijska suradnica Tiskovnog ureda
Foto: Edi Kirschenheuter

GALERIJU SLIKA POGLEDAJTE OVDJE

"> Proslavljen blagdan sv. Anastazije - Župa sv. Anastazije - Samobor

Proslavljen blagdan sv. Anastazije

Na sam blagdan, u srijedu 15. siječnja svečano euharistijsko slavlje s početkom u 18 sati, te u zajedništvu s trinaest svećenika, predvodio je vlč. Mario Bičak, župnik u Vrbanima. Prije sv. mise bila je procesija s moćima sv. Anastazije u Parku domovinske zahvalnosti. Uz mnoge vjernike, sudjelovale su samoborske bratovštine, molitvene zajednice, 151. samoborska brigada, počasna garda, vatrogasna postrojba grada Samobora, te predstavnici gradske vlasti sa zamjenicom gradonačelnika gđom. Sanjom Iveković Horvat.

Lovorka Grbac
župna medijska suradnica Tiskovnog ureda