ovdje

"> Ekumenska molitva u Samoboru - Župa sv. Anastazije - Samobor

Ekumenska molitva u Samoboru

U svojoj propovijedi mons. Sekelj pozvao je vjernike da si ponovno posvijeste svoje dostojanstvo, koje baštinimo jer smo stvoreni na sliku Božju. No, u slobodi koju nam je Bog dao, postoje mnoge mogućnosti za koje se možemo opredijeliti. U samom početku čovjek sluša stvorenje, a ne Stvoritelja i dolazi do nesklada. No, Bog ne ostavlja čovjeka, nego u svojoj neograničenoj ljubavi šalje Isusa Krista. Po krštenju uvučeni smo u njegovu blizinu, te je potrebno da u ovoj Osmini, svi koji nosimo ime kršćani, razmislimo što nam je Krist ostavio u baštinu.

Na kraju misnog slavlja vlč. Pavić uz zahvalu mons. Sekelju i preč. Kurečiću na dolasku, potaknuo je okupljene vjernike na svakodnevni molitveni hod za jedinstvo.

Lovorka Grbac
župna medijska suradnica Tiskovnog ureda