DVANAESTA NEDJELJA KROZ GODINU, 19. lipnja 2022.

DVANAESTA NEDJELJA KROZ GODINU

19. lipnja 2022.

NEDJELJOM: 8, 9.30, 11 i 19 SATI

2. SVETE MISE U KAPELAMA

Sljedeće nedjelje proštenje je Presvetog Srca Isusova u Draganja Selu sa svetom misom u 11 sati.

3. SVETKOVINE KROZ TJEDAN

Radi ovogodišnje kolizije svetkovina, Rođenje svetog Ivana Krstitelja slavi se u četvrtak 23. lipnja, a Presveto Srce Isusovo u petak 24. lipnja. Svete mise u našoj župnoj crkvi slavimo u 19 sati. U subotu spomendan je Bezgrešnog Srca Marijinog, a proslavit ćemo ga jutarnjom svetom misom u 8 sati.

4. ŽUPNO PROŠTENJE U LUGU SAMOBORSKOM I PROŠTENJE U KAPELI ČASNIH SESTARA

U župi Sv. Ivana Krstitelja u Lugu Samoborskom, u petak 24. lipnja župno je proštenje. Svečana župna sveta misa slavi se u 11 sati. Istoga dana proštenje je i u kapeli časnih sestara u Gajevoj ulici. Sveta misa slavi se u 7 sati.

5. ŠKOLSKI VJERONAUK I SAKRAMENTI PRVE PRIČESTI I KRIZME

Ponovno napominjemo da je, prema odluci naših biskupa, pohađanje školskog vjeronauka osnovni preduvjet za primanje sakramenata prve svete pričesti i svete potvrde. Stoga pozivamo roditelje da ni u kojem slučaju ne ispisuju svoju djecu s školskog vjeronauka jer im djeca neće biti u mogućnosti primiti sakramente kršćanske inicijacije.

Također, prilikom upisa u srednju školu, nužno je kao izborni predmet odabrati vjeronauk, a ne etiku da bi vjeroučenik bio prikladan za eventualno kumovanje.

6. KATOLIČKI TISAK

Preporučujemo Katolički tisak za ovaj tjedan, posebno Glas Koncila, MAK, Kanu, Veritas, Mariju te Radosnu vijest.