Fotogalerija

"> DUHOVNA OBNOVA ZAJEDNICE MLADIH SV. ANASTAZIJE U MORSKOJ OAZI MIRA OTOKA PRVIĆ LUKE - Župa sv. Anastazije - Samobor

Prije nego li smo krenuli u 8 h smo imali Misu koju je predvodio naš kapelan. Pomolili smo se za sretan put i krenuli. Automobile smo ostavili u Vodicama i ukrcali se na trajekt koji nas je prebacio na otok oaze mira, Prvić Luku. Tamo nas je dočekao župnik don Božo , te njegovi suradnici koji su nas jako lijepo ugostili i uputili prema mjestu gdje smo podignuli šatore. Iako nam i nije bilo baš udobno spavati u šatorima skrušeno smo to dali Bogu za žrtvu i prihvatili izazov. Nakon večere spremili smo se za počinak kako bi što odmornije započeli naš tjedan duhovne obnove. Tome nas je potaknuo i sam don Božin policijski sat koji glasi : „U 24 h se gase svjetla i zaključava samostan.“ Idućeg jutra, tijekom doručka, iza jutarnje molitve, saznali smo što će sve sadržavati dani našeg boravka na otoku. Iza doručka podijelili smo se u dvije grupe , Donove i Belu lađu. Iako je prva radionica bila zajednička kako bismo dobili svoje anđele i napravili sandučiće za njihovu poštu, ostale radionice smo radili po grupama. Grupe su bile zamišljene kao radionice u kojima smo raspravljali o temama poput odgovornosti, savjesti i slobode, ali i sudjelovanje u igrama ,smišljanjima skečeva, pjesmama i prezentacijama. Nakon jutarnje radionice odlazili smo na plažu i uživali u morskim radostima do ručka.

Nakon ručka dovršavali smo jutarnju radionicu te ih izvjesili u već za to predviđeno mjesto u samom samostanu. Iza popodnevnog kupanja i odmora služila se večernja misa u 19 h koju smo imali zajedno s ostalim ukućanima samostana . Nakon mise i večere organizirali smo večernje druženje uz pjesmu, ples, natjecanja poput alke i nogometa, predstave i traženja blaga. Nakon svih dnevnih događanja, nije nam smetao ni policijski sat već smo s radošću uskakali u naše šatore na spavanje. U četvrtak smo organizirali klanjanje na otvorenom zajedno s mladima iz Travnog, na prostoru nedaleko našeg kampa. Klanjanje smo zajednički animirali pjevanjem i molitvama. Zadnju večer uljepšao nam je don Božo sa svojim dirljivim i poučnim govorom iz kojeg bi trebalo izdvojiti dio koji će nam ostati urezan zauvijek u naša srca : „ Ako želite nešto postići u životu budite stopostotno drugačiji.“ Tog smo dana to i odlučili, postati ćemo župna zajednica mladih u kojoj će svatko od nas biti potpuno drugačiji, ali s istim osjećajima prema svojoj zajednici i jednoj činjenici ,a to je : Prvić Luko, eto nam te dogodine opet, spremniji na sve tvoje nove izazove.

Prvić : Fotogalerija