BOŽIČNA ČESTITKA

Poštovani i dragi župljani i svi ljudi dobre volje!
Obraćam Vam se ovom čestitkom kojom Vam upućujem iskrene želje uz naš najljepši i srcu najdraži blagdan Božić! Božićnu radost shvaća i razumije svaki onaj tko ima srca i ljubavi, svatko koji voli i oprašta, svaki koji je ponizan i skroman. I ove godine slavlje Božića dolazi nam u teškim trenucima ovih kriznih vremena koja svi zajedno osjećamo i proživljavamo zbog pandemije korona virusa, raznih bolesti, smrti naših voljenih. Mnogi ste i ovog Božića bez posla i u nemogućnosti pružiti svojoj obitelji ono najnužnije kako biste ih usrećili. U svima nama postoji čežnja da nas netko voli, prizna i vrednuje. U dubini svoje duše doživljavamo potrebu za ljubavlju koja će nam omogućiti sretan život. Zato nam je stalo da smo nekome dragi i da nas stavi u svoje srce i da računa na nas. A svega nam toga danas tako kronično nedostaje. Nameću nam se razne krivnje koje nas još više opterećuju i žaloste. A kriv čovjek iznova doživljava kako je odbačen i nepoželjan.
Unatoč svemu tome, želim Vas sve i ovom prilikom ohrabriti i potaknuti da usmjerite svoje misli u drugom smjeru. Potrebno je liječiti sebe i druge i ovo društvo koje je nezdravo. Potrebno je iz magluštine i noći koja je oko nas otvoriti bar mali prozorčić i pogledati kako je sjajno svjetlo koje daje On, izvor svakog svjetla i radosti. Potrebno je sam sebi nabrojiti gdje sam sve dobar, u čemu sam zadovoljan sa sobom, u čemu sam vrijedan. Usmjerimo svoje srce bližnjima Trebam se sjetiti ljudi oko sebe koji su slabiji i potrebniji pomoći i koji me trebaju. Trebam se konačno sjetiti da je Isus došao upravo odbačenima, da je radi njih došao da ih izliječi, da ih ohrabri, da ih uzme pod ruku i dovede na svjetlo.
Zato, ovih božićnih dana pomoli se malom Isusu i zahvali Mu što postojiš, što se za tebe rodio i za tebe umro na križu. Odreci se ljudskih kriterija kojima možeš biti ponižen i prihvati Božji pogled na svijet i život koji živiš. Shvati i zapamti da su mali i ponizni najveći pred Bogom, a On je k nama došao upravo kao mali i ponizni Božić.
SVIMA SRETAN I BLAGOSLOVLJEN BOŽIĆ I NOVA 2022. GODINA!
Vaši svećenici: Ivica Cik, župnik
Marko Nimac, župni vikar