Druga je bila za samu Crkvu i njezinih 1,2 milijarde pripadnika "da budu bez mrlje ili ljage". Bile su uključene i molitve šestorice prethodnih papa, od pape Pija XII. do Benedikta XVI.

Ovo je prvi takav, još nezabilježen, događaj u povijesti. Svi katolici mogli su, putem radija, televizije i interneta sudjelovati u euharistijskom klanjanju koje je predvodio papa Franjo iz bazilike sv. Petra u Rimu. (Laudato.hr; foto: news.va )

"> Papa Franjo predvodio klanjanje u prvom svjetskom - Župa sv. Anastazije - Samobor

Papa Franjo predvodio klanjanje u prvom svjetskom

Vatikan je pozvao katolike da se pridruže Papi, u nedjelju 2. lipnja od 17 do 18 sati, u euharistijskom klanjanju hostiji. Vjernici su bili pozvani da se okupe u crkvama i mole za dvije opće nakane koje je Papa zacrtao: jednu za one "koji još uvijek trpe ropstvo i koji su žrtve rata, trgovine ljudima, drogom i robovskog rada" te za "nezaposlene, starije, imigrante, beskućnike, zatvorenike i one koji trpe uslijed marginalzacije".